ПРАВИЛА ДЛЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В САПАНІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ
ПІДТРИМУЄМО ДИСЦИПЛІНУ
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ
Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.
Учень приходить в заклад за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.
Не можна приносити на територію закладу з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом небезпечні речі: зброю, ножі, вибухові та піротехнічні вироби, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні та шкідливі речовини і таблетки, продукти харчування не для особистого вживання.
Спортивне знаряддя (ролики, скейти, велосипеди, тощо) не можна використовувати на території НВК.
Учням не дозволено приводити тварин.
Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти із закладу та її території в урочний час.
У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.
Учень закладу повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
Поза закладом учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я закладу.
Учні бережуть майно закладу, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу.
До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації НВК.
Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у закладі та за її межами.
Не дозволяється їсти під час уроку.
Учням забороняється користуватися на уроках гаджетами в особистих цілях.
Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний давати щоденник.
Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ
Учні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.
Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших учасників освітнього процесу від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.
Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні під час уроку.
Учень має право в коректній формі обстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
ПОВЕДІНКА УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ
- Під час перерви учень зобов'язаний:
- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
- вийти з класу;
- реагувати на зауваження чергового вчителя по поверху;
- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами закладу учні вітаються;
- учням забороняється входити до учительської без дозволу;
- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.
- Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити на власний розсуд, не заважаючи іншим учасникам освітнього процесу.
- Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по закладі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки
- Під час перерв учням категорично забороняється залишати територію школи задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму.
- Під час перерв забороняється бігати сходами, поблизу віконних отворів, гратися м’ячем у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
- Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися будь - якими предметами, застосовувати фізичну силу.
- У закладі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
- Категорично забороняється самовільно відкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
- На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
ПРОПУСК ЗАНЯТЬ
Учні не пропускають уроки без поважних на те причин.
Учень, який був відсутній у гімназії з причин хвороби має обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.
Якщо учень неспроможний відвідувати гімназію в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.
У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини протягом навчального року розглядатиметься доцільність вживання додаткових соціальних заходів.
ПЕРСОНАЛЬНІ ҐАДЖЕТИ
Учні несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів. Їх потрібно вимкнути, сховати та не користуватися ними під час уроків
МАТЕРІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна їх дитиною.
Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, гімназія не несе відповідальності, але часто речі знаходяться, і в такому випадку їх можна забрати у чергового вчителя чи адміністрації закладу.
ПОРУШЕННЯ
Будучи зарахованими до Сапанівської гімназії, учні та батьки погоджуються виконувати правила та підтверджують розуміння їх важливості. І діти, і дорослі є відповідальними за їх (не)виконання.
ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ
Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.
Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ
У заклад учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу - діловий, класичний. Для уроків фізичної культури обов’язково спортивний одяг.
Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.
Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ
Черговий по класу учень під час перерви має перевірити класне приміщення, підготувати дошку, забезпечити порядок у класі.
Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у класному приміщенні.
Черговий клас по НВК має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування триває один навчальний 1 раз на тиждень протягом робочого дня.
Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком, за виконанням всіма учнями цих правил.
ПРАВИЛА / ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
1. Вiдповiдальнiсть за здобуття дітьми повної загальної середньої освiти в першу чергу покладається на вас. Тому, у разi вiдсутностi дитини у школі ви повинні дiяти за наступним алгоритмом:
1.1. Якщо дитина захворiла, телефонувати класному керiвнику i повiдомити про хворобу дитини до початку навчальних занять, бо вiдповiдно до Iнструкцiї ведення класного журналу, у роздiлi "Облiк вiдвiдування (пропускiв занять)" класний керiвник щодня відмічає кiлькiсть урокiв, пропущених кожним учнем i вказує причину вiдсутностi. Коли дитина одужає, надати до школи медичну довiдку.
1.2. Якщо передбачається пропуск заняття за сiмейними обставинами (до 3-х днiв) надати письмове пояснення на iм'я класного керівника, або директора школи у перший день вiдсутностi дитини.
1.3. Якщо передбачається лiкування дитини в санаторiї, заздалегiдь надати заяву на iм'я директора школи i копiю документа, який є пiдставою для вiдсутностi дитини (путiвка, довідка лiкаря тощо).
2. Станьте партнером для вчителя.
3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона витрачає сили.
4. Під час виконання домашніх завдань підтримайте самостійність дитини, допоможіть їй без крику.
5. Свої розбіжності з приводу педагогічної тактики вирішуйте без дитини.
6. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.
7. Якщо ви хочете поговорити про дитину, домовтесь з вчителем заздалегідь, щоб не відволікати від освітнього процесу.