
Тиждень української мови та літератури у Сапанівській гімназії
Уже традиційно у нашій гімназії урочисто проходить Тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 27 жовтня.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки,і квести, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної
української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
❖ донести до учнів красу і багатство української мови;
❖ формувати відчуття краси рідної мови;
❖ розвивати мовленнєві здібності учнів;
❖ збагачувати словниковий запас;
❖ виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
День 1
22 жовтня пройшла загальношкільна лінійка, на якій урочисто оголосили про відкриття Тижня української мови, ознайомили з основними заходами, закликали брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповіли про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови.
Українська мова ідентифікує нас , як націю українців. Цього ж дня між учнями 8 класу був проведений мовний конкурс « Розмовляти українською – круто!» Учням пропонувалося виконати завдання та пройти перевірку на знання рідної мови.
Учні 3-4 класів провели мовознавчий квест «Пригоди в країні Словограй». Першокласники та другокласники також допомагали шукати мовознавчі скарби та брали участь у «солодких» конкурсах.
У цей день стартував фотоквест «Краща мова єднання – українська!»
Шкільна бібліотека презентувала виставку « Любіть Україну і мову її солов’їну»
День 2
Конкурс знавців рідної мови «Я вивчаю рідну мову» відбувся у другому класі.
Шестикласники побували у поетичній вітальні « Ой у лузі червона калина похилилася»
День 3
Цікаво, мелодійно, калиново провели у старшій групі дошкільного підрозділу розважальне свято під назвою «Козацька осінь». Вихованці ознайомилися із козацькими традиціями, сформували уявлення про те, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна!
Після свята свята відбувся ярмарок , де продавалися страви української кухні, солодощі та випічка. Усі виручені кошти підуть на потреби ЗСУ. Учні 5-6 класів стали учасниками інтелектуально-розважальної гри «Мовознавчики-шоу». Це гра для справжніх знавців рідної мови! Команди продемонстрували свої знання, вміння швидко аналізувати та давати правильні відповіді
День 4
У першому класі пройшла мовна гра «Утвори слово». Метою якої було підвищення внутрішньої мотивації до вивчення рідної мови.
Наш заклад долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Дев’ятикласники завітали до мовознавчої кав’ярні та провели гру «Пригости мене розмовою рідною мовою».
День 5
З метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді проведено у гімназії І етап XХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Тиждень завершився… Знову всі відчули, яка красива та мелодійна наша мова. Вона – наша гордість. Наша мова - це неоціненний скарб і ми ним володіємо.